1,5% podatku – tylko tyle potrzeba, by pomóc

Od wielu lat 1% podatku od dochodu osób fizycznych jest jednym z najważniejszych źródeł finansowania organizacji pożytku publicznego w Polsce. To specjalna forma podatku, która umożliwia każdemu podatnikowi przekazanie części swojego podatku na rzecz wybranej organizacji. Przekazanie go to nie tylko wsparcie potrzebujących, ale także wiele korzyści dla samego podatnika, takich jak bezpośrednie zaangażowanie się w pomoc potrzebującym oraz wpływanie na to, jak wykorzystane będą przekazane środki. Obecnie można przekazać nawet 1,5% podatku.

1,5 % podatku – gdzie przekazać?

W Polsce jest wiele miejsc potrzebujących pomocy. Czy to mowa o organizacjach rządowych czy pozarządowych – pomoc się zawsze przyda. Tak naprawdę wybór co do miejsca, które chcesz wesprzeć w 100% zależy od ciebie. Oczywiście zawsze możesz przekazać te 1,5% do skarbu państwa. Wybór jest twój. Lepszym wyborem będzie jednak przekazanie podatku na rzecz jakieś organizacji. Dobrym wyborem może być Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji. Miejsce to wspiera nie tylko Opole. Pomagają potrzebującym na terenie całego kraju. Stowarzyszenie to działa na rzecz osób chorych i z niepełnosprawnościami. Obejmują opieką osoby chore i niesamodzielne, pokazując przy tym jak można zbierać pieniądze tak bardzo potrzebne na rehabilitację i leczenie. Mowa tu oczywiście o osobach w każdym wieku: dzieciach, ludzi w kwiecie wieku i starszych. Warto rozważyć pomoc. 1,5% podatku trzeba oddać bez względu na wszystko. Czemu, więc nie dać tego na szczytny cel? Jeśli jesteś zainteresowany pomocą tej konkretnej placówce zajrzyj koniecznie na ich stronę internetową by dowiedzieć się więcej https://procent.rehabilitacjaopole.pl/. Pomoc zawsze się przyda. Każda osoba potrzebująca będzie wdzięczna za pomoc, którą otrzymają dzięki wam. Jest także możliwość przekazania darowizn. Warto sobie odmówić paczki chipsów, by przekazać nawet te parę złotych na pomoc potrzebującym.

1,5% podatku – wybierz mądrze

Warto pomagać. Ludzie potrzebujący zawsze się znajdą. Przekazanie 1,5% na szczytny cel czy na organizację, która chętnie wspomaga chore czy niepełnosprawne osoby bardzo dobrze wykorzysta te pieniądze. Także nie zastanawiaj się i pomagaj.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *