Bryczesy zimowe – co musisz o nich wiedzieć?

Bryczesy choć często mylone ze zwykłymi legginsami, są bardzo ważnym elementem jeździeckiego ubioru. W ogromnym stopniu wpływają na nasz komfort w siodle, a w zależności od rodzaju uprawianej jazdy, decydują o przyczepności. Normalne jest to, że zimą potrzebujemy zupełnie innego modelu, który upora się z minusowymi temperaturami. Bryczesy zimowe sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Co dobrze wiedzieć przed ich zakupem?

Bryczesy zimowe – jak wybrać te odpowiednie?

Każdy element jeździeckiej garderoby powinien być idealnie dopasowany do jeźdźca i jego potrzeb. Jeśli chodzi o bryczesy, poza odpowiednim rodzajem leju musimy zwrócić również uwagę na materiał. W przypadku bryczesów zimowych, najlepszym rozwiązaniem jest tak zwany materiał softshell. Dlaczego? Ponieważ świetnie chroni nasz organizm przed wiatrem oraz niskimi temperaturami. Bryczesy zimowe od strony zewnętrznej posiadają bardzo miłe w dotyku wypełnienie w postaci „meszku”, który jeszcze bardziej podnosi nasz poziom komfortu. Przydatne okazują się również kieszenie na tylnej części, które zamykane są na zamek wodoodporny oraz wiatroszczelny. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwoli skutecznie ochronić rzeczy, które chcemy trzymać przy sobie podczas jazdy. Warto również zauważyć, że bryczesy zimowe posiadają pełny lej, dzięki któremu przyczepność w siodle jest znacząco zwiększona.

Bryczesy zimowe – dlaczego są obowiązkowym elementem stroju jeździeckiego?

Bez bryczesów nie da się tak naprawdę wygodnie usiąść w siodle. Zwykłe spodnie są zupełnie nie przystosowane do tego typu aktywności fizycznej i najprawdopodobniej spowodowałyby bolesny spadek z wierzchowca. Bryczesy zimowe zaprojektowane zostały tak, aby zapewnić nam najlepszą możliwą przyczepność, a wiele ciekawych modeli możemy znaleźć na przykład tutaj https://konik.com.pl/Bryczesy-zimowe-damskie-MIA-Thermo-HORZE. Tego typu sklepy najczęściej zaopatrują się w produkty bardzo wysokiej jakości, dlatego zdecydowanie warto z nich korzystać. Przekonaj się, klikając w link!

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *