Fotografia dla poczatkujących

Fotografia jest bardzo pasjonującym, ale także i kosztownym hobby. Na pierwszym rzut oka, może się ona wydawać banalna, jednak, kiedy przyjrzymy się temu bliżej, zauważymy, że nie jest wcale taka prosta. Oto kilka porad dla początkujących fotografów, które powinny uwzględniać w swojej przygodzie z aparatem.

Poznaj swój aparat

Większość osób, które zaczynaj swoją przygodę z fotografią myślą, że wystarczy naciskać jeden guzik i mamy zdjęcia. Nic bardziej mylnego. Nie uzyskamy dobrych zdjęć bez znajomości sprzętu, z którego korzystamy. Jeżeli masz problem ze zrozumieniem swojego sprzętu, możesz zapisać się na kurs fotografii, gdzie skutecznie wyjaśnią ci jak dobrze fotografować.

Poznaj podstawowe pojęcia

Kluczowe do robienia dobrych zdjęć jest znajomość podstawowych pojęć, jak i ich zastosowanie. Do takich określeń należą: ekspozycja, przysłona, ogniskowa, ostrość i głębia ostrości, czułość ISO i balans bieli. Jeżeli masz kłopot z przyswojeniem danych terminów, sięgnij po podręcznik do fotografii lub obejrzyj filmy fotograficzne na YouTube.

Fotografuj, jak najwięcej

Kluczem do zrobienia idealnych zdjęć jest praktyka, która, jak mówią inni, czyni mistrza. Im więcej fotografujesz, tym więcej dostrzegasz rzeczy. Po jakimś czasie nawet przechadzając się ulicą, zaczniesz dostrzegać interesujące kadry, którym zapragniesz zrobić zdjęcie. Dużo uczy spotkanie z innymi fotografami i wspólne sesje zdjęciowe. Można wymienić się wtedy doświadczeniem i zobaczyć, jak pracują inni. Przeglądaj zrobione przez siebie zdjęcia i oceniaj je krytycznym okiem, zastanów się co poszło nie tak i jak można następnym razem zrobić lepsze zdjęcie.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *