Preparat na rany ze srebrem – właściwości srebra, o jakich nie miałeś pojęcia!

pielęgnacja

Srebro jest znane ludzkości od lat. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak wiele właściwości posiada. We współczesnej kosmetyce stosuje się je bardzo często, z uwagi na efekty jakie zapewnia. Co powinieneś wiedzieć na ten temat? Sprawdź!

Srebro i jego dobroczynne właściwości

Srebro jest jednym z najstarszych antybiotyków. Choć większość osób kojarzy je raczej z biżuterią, tak naprawdę sprawdza się w wielu innych branżach. Jest wykorzystywane w okulistyce, farmakologii, jak również wspomnianej kosmetologii.

W branży kosmetycznej srebro służy do produkcji różnych preparatów – na rany, odleżyny, do higieny intymnej, jak również do codziennej pielęgnacji. To wszystko za sprawą dobroczynnych właściwości, jakie posiada. Srebro działa antybakteryjnie, wspomaga gojenie i regenerację skóry oraz koi podrażnienia. Doskonale sprawdza się jako składnik kremów do twarzy, dezodorantów, kremów go rąk i stóp, a także mgiełek normalizujących. Preparaty na bazie srebra stosują osoby z cerą suchą, wrażliwą, tłustą i mieszaną. Dlaczego? Ponieważ nadają się do każdego typu skóry.

Preparat na rany ze srebrem – pomocny w leczeniu trądziku

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, srebro ma działanie antybakteryjne. Z tego powodu świetnie sprawdza się do pielęgnacji skóry trądzikowej. Koi powstałe po krostkach rany i zapobiega powstawaniu blizn. Preparat na rany ze srebrem może przyspieszyć leczenie trądziku i pomóc w zadbaniu o problematyczną cerę. Trzeba tylko wybrać wysokiej jakości produkt. W tym celu warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://www.naturamedica.pl/produkty. Dostępne tam preparaty na rany są ze srebrem najwyższej klasy, które jest całkowicie bezpieczne dla skóry. Co więcej, produkty przeszły liczne badania potwierdzające skuteczność. Kosmetyki te są naturalne i łączą nowoczesne technologie z naturalnymi właściwościami surowców. Jednak niezmiernie ważne jest, aby poza stosowaniem odpowiednich preparatów dbać o codzienną pielęgnację skóry i chronić ją przed szkodliwym promieniowaniem UV.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *