Stół rozkładany na zamówienie – dlaczego drewno się sprawdza?

W salonie czy też jadalni nie może zabraknąć stołu rozkładanego na zamówienie. Jest to niezwykle funkcjonalny mebel, który można wykorzystać na wiele sposobów. Podczas rodzinnego spotkania z łatwością powiększymy powierzchnię blatu, aby dla każdego gościa znalazło się miejsce. Sprzątając po spotkaniu możemy złożyć stół, aby oszczędzić miejsce i swobodniej poruszać się po pomieszczeniu. Jednocześnie tego typu elementy wyposażenia domu mogą także pięknie się prezentować. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie on wykonany z dobrej jakości surowca. Wybór materiału zależeć może od naszych preferencji, jednak warto pamiętać, że dobrą opcją w tej materii jest drewno. Oto dlaczego.

Stół rozkładany na zamówienie – ponadczasowa elegancja

Drewno to jeden z najstarszych surowców znanych człowiekowi, który świetnie sprawdza się w stolarce. Przez stulecia rzemieślniczej tradycji tworzenia drewnianych mebli, stolarzom udało się wykonać wiele pięknych stołów, stolików czy krzeseł, a także odkryć różnorodne możliwości tego surowca. Dlatego też mówi się, że drewno cechuje ponadczasowa elegancja. Stół rozkładany na zamówienie z łatwością dopasujemy do stylu wnętrza, jeśli tylko zdecydujemy się na opcję personalizacji. Dobierając odpowiedni rodzaj wykończenia, gatunek drewna czy też kształt nóg stołowych, możemy sprawić, że mebel będzie wyglądał nowocześnie lub retro. Wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz zdolności stolarza.

Stół rozkładany na zamówienie – trwałość i łatwa obróbka

Ogromną zaletą drewna jako materiału do produkcji mebli jest stosunkowa łatwość obróbki. Dzięki temu możemy się spodziewać, że wykwalifikowany rzemieślnik będzie w stanie wykonać stół rozkładany na zamówienie z dokładnością do 1cm. Na taką usługę możemy liczyć na przykład tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/rozkladane/. Kolejnym plusem dla drewna jest także jego trwałość. Wykonane z litego drewna meble są solidne i stanowią inwestycję na lata przy założeniu, że dobrze o nie dbamy.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *