Wybór zasilania oświetlenia LED jest trudny dla osób, które nie orientują się w rodzajach zasilaczy i sprawach związanych z prądem. Ten artykuł pomoże Ci w wyborze zasilania oświetlenia LED.
Zasilanie oświetlenia LED, a zapotrzebowanie na prąd
Taśmy LED, różnią się ilością zainstalowanych żarówek., jednak wszystkie wymagają zasilania wynoszącego 12V i taki zasilacz LED należy wybrać.
Warto wiedzieć, że diody występują w trzech kolorach: barwie ciepłej – żółtej, zimnej – fioletowej i neutralnej – białej. Są one sprzedawane w rolkach, jednak możliwe jest ich przecinanie. Możemy też je łączyć poprzez lutowanie.
Istnieje kilka typów zasilaczy przeznaczonych do zasilania oświetlenia LED. Zazwyczaj nie ma w nich możliwości regulacji prądu. Zasilanie oświetlenia LED nie musi pracować w pełnym obciążeniu. Najlepiej, jeśli wynosi ono 80% w przypadku zasilacza impulsowego. Kupujemy zasilanie oświetlenia LED, które jest zbliżone do tego jakie potrzebujemy, np. jeśli potrzebujemy zasilacza z 4 A, kupujemy zasilacz 5A. Zasilanie oświetlenia LED różni się wielkością. Pobór prądu taśmy LED możemy sprawdzić przy pomocy miernika. Napięcie zasilacza i oświetlenia LED zawsze musi się zgadzać.
Przy mniejszej ilości prądu diody taśmy słabiej świecą, ale nie zaleca się stosowania zasilacza słabszego niż potrzebny oświetleniu pobór prądu, np. przy poborze 0,6A potrzebne jest zasilanie oświetlenia LED 0,6, a najlepiej 0,7A, czyli zasilacz 1A będzie bezpieczny. Użycie zasilacza z mniejszym prądem może spowodować jego uszkodzenie. Wydajne zasilanie oświetlenia LED pozwala na łączenie diód równolegle. Na przykład 2 rolki 5A można podłączyć do zasilacza 10A.
Zakup zasilania oświetlenia LED
Mając na uwadze dobrą jakość oraz ciągłość pracy oświetlenia LED, warto zakupić je w sklepie specjalistycznym, np.https://zasilacze.online/. Decydując się na wybór firmy o długim stażu działalności i szerokiej wiedzy, zagwarantujemy sobie bezpieczny i bezproblemowy montaż zasilania oświetlenia LED.